dsc-3228.jpg

II edycja obozów sportowo - e-sportowych - „Dwa oblicza sportu”

Zakończyła się trwająca od 30.06 do 27.08.2019 druga odsłona obozów sportowo – e-sportowych „Dwa oblicza sportu”, których patronami technologicznymi są marki HIRO® oraz NTT® seria Game. W obozach wzięło udział 130 młodych osób pełnych chęci rozwijania swoich zainteresowań.

Pomysłodawcą obozów jest Leszek Kucharski, osoba bezwzględnie zasłużona w dziedzinie sportu, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, Europy, Świata oraz dwukrotny olimpijczyk. Leszek Kucharski całe swoje życie, z wieloma sukcesami, poświęcił sportowi. Najpierw, jako zawodnik, potem jako trener, a aktualnie organizując obozy dla młodzieży.

Gry komputerowe i e-sport cieszą się ogromną popularnością w środowisku dzisiejszej młodzieży. Naszym zdaniem, niesłuszna jest próba walki z tym zjawiskiem, należy pozwolić im w właściwy sposób rozwijać się w zakresie swojej pasji. Możemy zauważyć pozytywne aspekty płynące ze spędzania czasu przy grach komputerowych takie jak lepszy refleks, konieczność szybkiego podejmowania decyzji, czy zwiększona umiejętność koncentracji. Młodzież na obozach korzystała z profesjonalnego sprzętu gamingowego dostarczonego przez HIRO i NTT Game.

W kompromisie pomiędzy rodzicami, a dziećmi powstały 'Dwa Oblicza Sportu', których celem jest uświadamianie dzieci, że w ciągu dnia można znaleźć czas na gaming jak i aktywność fizyczną. Młodzież opanowywała tajniki gier komputerowych pod okiem specjalistów w tej dziedzinie, pozwalając im wzbogacić swoje umiejętności. Uczestnicy wyjazdu wzięli również udział w szkoleniu w zakresie obsługi programów komputerowych poprowadzone przez kadrę dydaktyczną firmy Microsoft.

W ramach obozów zapewniono gamę atrakcji sportowych, takich jak: piłka nożna, koszykówka, tenis stołowy. Kolejne atrakcje to wyjazd do aquaparku, wyjście do parku linowego oraz wszelkiego rodzaju gry i zabawy na świeżym powietrzu. Dodatkowo zapewniono możliwość spotkania ze Strażą Graniczną na terenie ich jednostki, pozwalając poznać specyfikę pracy funkcjonariuszy tej formacji.

W związku z korzyściami wynikającymi z połączenia sportu oraz e-sportu, w planach jest dalszy rozwój polegający na otwarciu nowych placówek i udostępnienie uczestnictwa w obozach większej ilości młodzieży w różnych częściach kraju. Jednym z elementów tego planu poszerzającego horyzonty sportowe jest rozpoczęcie serii obozów zimowych, skupiających się na połączeniu e-sportu oraz sportów zimowych. Jest to ciekawa alternatywa na czas niskich temperatur.