Intel zaprezentuje nowe sposoby chłodzenia laptopów!

W branży komputerowej każdego roku sprzedawane są miliony egzemplarzy laptopów różnego rodzaju w tym również przeznaczone dla miłośników gamingu. Istotnym aspektem w każdym laptopie jest system chłodzenia. Zgodnie z artykułem zamieszczonym na portalu purepc.pl -  Intel, jako jeden z głównych dostawców procesorów do laptopów podczas zbliżających się targów CES 2020 w Las Vegas zamierza zaprezentować nowe rozwiązania z zakresu chłodzenia laptopów.

Nowy pomysł ma polegać na zastąpieniu rurek cieplnych przez komory parowe wraz z grafitowymi płytkami. Takie rozwiązanie może zwiększyć rozpraszanie ciepła nawet  o 25-30%. Największą innowacyjnością będzie wykorzystanie grafitu, który odznacza się 5-krotnie wyższą przewodnością cieplną w porównaniu do miedzi. Rozwiązanie łączące komory parowe oraz grafitowe płyty będzie kolejnym etapem dla Projektu Athena. Nowy projekt ma dotyczyć przede wszystkim ultrabooków oraz urządzeń konwertowalnych, jak również w urządzeń ze składanym ekranem. Warto dodać, że podczas targów CES 2020 w Las Vegas firmy współpracujące z Intelem zaprezentują najnowsze modele laptopów, które będą wdrażały nowe rozwiązanie dotyczące systemu chłodzenia.

W nadchodzącym nowym roku z pewnością będziemy mogli spodziewać się większej ilości laptopów wykorzystujących zaprezentowane rozwiązanie!