mg-0369-2.jpg

Podsumowanie Super Game e-sport w Kaliszu!

W dniach 23-24 listopada 2019 r. miała miejsce kolejna odsłona rozgrywek SUPER GAME e-sport, tym razem w Kaliszu i przy współpracy z władzami tego miasta.  Zapewniająca wiele gamingowych wrażeń impreza tradycyjnie przygotowana była przy wsparciu technologicznym marki HIRO®, która dostarczyła sprawdzone w bojach maszyny turniejowe oraz akcesoria gamingowe.

Wydarzenie rozpoczęło się w sobotę (23.11.2019 r.) o godzinie 8:30. Pierwszego dnia osiem reprezentacji szkolnych stanęło do walki w jednym z głównych turniejów - Mistrzostwa Polski Szkół w E-sporcie. W finale rozgrywek spotkały się reprezentacje ZSTiO Meritum oraz Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim. Mecz wygrała pierwsza formacja z Siemianowic Śląskich z wynikiem 2:0. Trzecie miejsce przypadło drużynie TEB Edukacja Gorzów Wielkopolski.

Następnego dnia rozgrywek w niedzielę (24.11.2019 r.) odbył się kolejny z głównych turniejów imprezy - HIRO Quersus Puchar Miast w E-sporcie. Udział w turnieju wzięły miasta takie jak: Trzebinia, Konin, Września, Siemianowice Śląskie, Kalisz, Turek oraz Łódź. Zwycięski tytuł po raz kolejny wywalczyła drużyna Trzebini. Drugie miejsce zajęła kadra z Siemianowic Śląskich, a na najniższym stopniu podium znalazła się reprezentacja Łodzi.

Dla odwiedzających przez dwa dni przygotowane były liczne turnieje indywidualne. Podczas wydarzenia można było również przetestować najnowsze gry w strefie FREE2PLAY.