w dół
Hiro FAQ

FAQ

DPI w myszach, co to jest?

DPI to skrót od angielskiego zwrotu „dots per inch”, który można przetłumaczyć na liczbę punktów przypadających na cal. DPI w myszy określa o ile pixeli na ekranie przesunie się mysz na każdy cal pokonany przez gryzonia. Im większe więc DPI tym bardziej „wrażliwy” na ruch będzie nasz gryzoń. 

Jaka podkładka do jakiej myszki?

Do myszek optycznych pasuje każda podkładka za wyjątkiem szklanej a do laserowej powinno się używać gładkich twardych podkładek. Warto przy doborze podkładki zastanowić się na jakim DPI gramy. Im niższe DPI tym większa powierzchnie pod gryzonia potrzebujemy. 

Co to jest częstotliwość raportowania?

Liczba ta określa jak często myszka przesyła/raportuje swoje położenie komputerowi. Tak więc myszka, która ma 500 Hz podaję swoją pozycje 500 razy w ciągu sekundy, czyli raz na 2 milisekundy.

Myszka laserowa, czy optyczna?

Jak przy wyborze większości akcesoriów gamingowych wiele zależy od indywidualnych preferencji gracza. Myszki laserowe polecane są graczom, którzy preferują wysokie DPI. Przy niższym DPI myszki laserowe czasami wykazują się tak zwanym szumem (ang. Jitter). Warto też przy decyzji uwzględnić powierzchnię na jakiej będziemy używać gryzonia. Myszki optyczne działają na większości powierzchni myszki laserowe zaś mogą źle reagować na nieregularnej powierzchni. 

Jakie są rodzaje klawiatur?

Klawiatura membranowa- najpopularniejszy model klawiatur i zarazem najtańszy. Składa się z 3 membran rozciągniętych pod każdym przyciskiem. Pod każdym przyciskiem znajduję się gumowa kopułka, która po naciśnięciu przycisku dociska membranę wysyłając tym samym sygnał do komputera. Zwalniając palec z przycisku, kopułka odpręża się zwracając klawisz do jego pozycji początkowej.

Klawiatura mechaniczna- Każdy przycisk „switch” posiada własny niezależny przełącznik rejestrujący naciśnięcie. W zależności od rodzaju „switch” siła potrzebna do aktywacji, dźwięk oraz gładkość ruchu mogą się różnić.

Klawiatury hybrydowe- stanowią swojego rodzaju fuzję pomiędzy klawiaturami membranowymi i mechanicznymi. Stosunkowo nowym sposobem stosowanie membran do przesyłania danych, ale używając przycisków znanych z klawiatur mechanicznych.

Co to jest anti-ghosting? Po co mi on?

Ghosting to niepożądane zjawisko w którym ze względu na swoją konstrukcję klawiatura rejestruje dodatkowy przycisk. Zapobiega się temu zjawisku poprzez ograniczenie liczby klawiszy, które można wcisnąć jednocześnie funkcję taką nazywa się anti-ghosting.

Co to jest n-key rollover?

N-key rollover to oznaczenie dla klawiatur, które mają system anti-ghosting umożliwiający wciśniecie dowolnej ilości klawiszy.

Czym różnią się słuchawki na USB od tych na Jacka?

Oprócz oczywistej różnicy jaką jest inny rodzaj wtyczki słuchawki na USB posiadają wbudowany układ audio.

Zazwyczaj słuchawki z USB wystarczy podłączyć do do gniazda USB i cieszyć się dźwiękiem w wysokiej jakości. Port USB umożliwia również dodanie do słuchawek dodatkowych podświetlanych elementów i efektów jak również dodatkowego oprogramowania do zarządzania sprzętem.

Słuchawki na Mini-Jack polecane są przede wszystkim osobom, które dysponują bardzo dobrymi kartami dźwiękowymi w komputerze i nie potrzebują dodatkowego układu audio.

Jak wygląda procedura reklamacji?

Informacje na temat procedury zgłaszania reklamacji naszych produktów zgodnie ze wskazówkami naszego autoryzowanego serwisu znajdują się na stronie: https://ntt.pl/serwis-centralny/

Czy słuchawki HIRO Gamma, HIRO Psi, HIRO Bragi posiadają sterowniki?

HIRO Gamma, HIRO Psi, HIRO Bragi są słuchawkami plug and play. Nie potrzebne są do nich sterowniki.